nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport WYGRALI LIGĘ CENTRALNĄ!
WYGRALI LIGĘ CENTRALNĄ! Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 15 marca 2016 13:07

W ostatnim turnieju w Tarnowskich Górach Polonia Środa pokonała wszystkich rywali, wygrywając halową Ligę Centralną 2016. Spośród 14 spotkań w ramach rozgrywek zespół Dariusza Małeckiego zwyciężył 13.

Po turniejach w Skierniewicach, Środzie i Rypinie, nasz zespół ze stratą jednego punktu do Polonii I Skierniewice zajmował pozycję wicelidera rozgrywek. Podczas ostatniego turnieju w Tarnowskich Górach, który odbył się w minioną sobotę, nie musieli jednak oglądać się na rezultaty rywali: w porównaniu do imienniczki ze Skierniewic, przed ostatnią odsłoną Ligi Centralnej średzianie mieli do rozegranie o jedno spotkanie więcej, toteż do wygrania Ligi wystarczył im komplet zwycięstw w sobotnich czterech meczach.

Pierwszy z nich przeciwko Lipno Stęszew nie zaczął się po naszej myśli. To rywale jako pierwsi objęli prowadzenie, lecz dalszą część spotkania całkowicie zdominowali hokeiści ze Środy, którzy pokonali pierwszą przeszkodę na drodze do najwyższego stopnia podium 5:2. W kolejnym meczu wyższość Polonii uznali laskarze ze Stasia Rypin, których ekipa Dariusza Małeckiego rozbiła 5:0. Jeszcze większe manto laskarze ze Środy sprawili UKS Lutkówka, zwyciężając aż ośmioma bramkami 12:4. Choć do rozegrania w ramach tegorocznej Ligi Centralnej pozostało Polonii jeszcze jedno spotkanie, to wobec wcześniejszej porażki skierniewiczan w jednym z meczów, już w tym momencie nasi zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju. Na mecz z mającą jeszcze szansę na wicemistrzostwo Siemianowiczanką Siemianowice nie wyszli jednak nasyceni i ostatni pojedynek Ligi Centralnej 2016 poloniści zwyciężyli 7:4.

W 14 meczach (po dwa z każdym rywalem) zespół ze Środy wywalczył 39 punktów – o 5 więcej od drugiej Polonii Skierniewice. Złożyło się na nie 13 zwycięstw i tylko 1 przegrana. Wierzymy, że dobra dyspozycja w hali znajdzie przełożenie na boiskach trawiastych w ramach rozgrywek I ligi. O terminarzu rundy rewanżowej sezonu informujemy w artykule obok.

Autor: GPŚ | SH
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież