nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport NIEBIESKI BIEG. ZAPRASZAMY!
NIEBIESKI BIEG. ZAPRASZAMY! Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 29 marca 2016 13:16

W kwietniu przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym 3 kwietnia o godz. 11:00 sprzed Restauracji MaxMarina nad jeziorem średzkim wyruszy po raz pierwszy w Środzie „Niebieski bieg dla autyzmu”.

"Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie."

Według danych z Centers for Disease Control and Prevention w USA, jedno na 88 dzieci ma autyzm. W Europie autyzm diagnozuje się u jednego na 150 dzieci. Pomimo tak częstego występowania, świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest niska. Niestety, nadal nie znane jest "lekarstwo" na autyzm. Nie wiadomo także, jaka terapia daje najlepsze efekty. Należy więc zrobić wszystko, by osobom z autyzmem żyło się lepiej. Dlatego organizatorzy biegu chcą propagować wiedzę na temat autyzmu i na sportowo celebrować to święto.

Dlaczego niebieski? Bo to kolor nadziei i symbolizuje również solidarność z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

„Niebieski bieg dla autyzmu” na 5,5 km będzie okazaniem solidarności i zrozumienia, dlatego każdy jest jego zwycięzcą. Start nastąpi o godz. 11:00. Przedtem jednak o godz. 10:00 otwarte będzie biuro biegu, a 15 minut przed startem rozpocznie się rozgrzewka. Wszyscy chętni, którzy chcą się solidaryzować z tym przedsięwzięciem zaproszeni są do udziału w biegu. Brak jest opłaty wpisowej. Wydarzenie organizuje grupa terapeutyczna "Jaskółki" z Przedszkola „Kasztanowy Ogród”, koordynatorzy Marianna Mieloch, Agata Dobroś i Agnieszka Kaźmierczak przy współpracy ze Strażą Miejską w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.Autor: GPŚ | GOF
 

Komentarze  

 
#1 malwa 2016-03-29 13:33
AQUATHLON PO ŚREDZKU - ten sam termin, to samo miejsce....czy godzinowo będą się mijać te imprezy????
Cytować
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież