Start Artykuły Sport DOBRZE WYPADLI W KOSTRZYNIE
DOBRZE WYPADLI W KOSTRZYNIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 08:17

XIII Otwarty Turniej Karate o Puchar Kostrzyńskiego Samorządu był dla średzkich karateków okazją do powetowania sobie słabszego wyniku sprzed dwóch tygodni podczas wyprawy do Wrocławia. Dobrze wykorzystali tę szansę.

W sobotnim turnieju rywalizowało 250 zawodników z 23 klubów Wielkopolski i Dolnego Śląska. Niestety organizatorzy nie przewidzieli (poza Pierwszym Krokiem) konkurencji kata drużynowego, w której karatecy średzkiego klubu (zwłaszcza dziewczęta) z zawodów na zawody potwierdzają swoją bardzo mocną pozycję. Mimo to dorobek podopiecznych trenerów Arkadiusza Borowicza i Macieja Sowy okazał się bardzo solidny. W kata drużyn Pierwszego Kroku roczników 2008 i młodszych brąz zdobyło trio w składzie: Marianna Warych, Jakub Mikołajczak i Franciszek Adamczyk. W tej samej konkurencji wśród 2007 i starszych – Aleksandra Mikołajczak, Aleksandra Strycharczyk i Kajetan Polanowski zdobyli srebro, a Marianna Niemczal z siostrami Adrianną i Kingą Pyra – brąz. Niektórzy z początkujących oprócz krążków w drużynach przywieźli też indywidualne. Byli to brązowi: Aleksandra Mikołajczak (PK 2004 i starsi) oraz Jakub Mikołajczak (PK 2010 i młodsi). Przebiła ich jednak Marianna Warych, która w kata PK 2008 zdobyła złoty medal! Drugie złoto dla Dragona w Kostrzynie zdobył najsolidniejszy ostatnio „kaciarz” – Patryk Delestowicz wygrywając konkurencję kata chłopców 2009 i młodsi. Oprócz niego medale w kata zdobywały tylko dziewczęta. Łucja Kwiecińska i Laura Ratajczak były trzecie w kata orliczek. W licznie obsadzonej konkurencji żaczek druga była Marta Jakubowska, która uległa tylko regularnie zwyciężającej w tej konkurencji zawodniczce z Kościana. W kata młodziczek na podium stanęły aż dwie średzianki i, o ile srebro Nicole Węcławiak cieszy lecz nie zaskakuje, to brąz Marysi Szafran był sporą acz bardzo radosną sensacją, bo na medal w kata czekała już długi czas, a w sobotę jej ciężka praca z ostatnich miesięcy znalazła godne odzwierciedlenie. Wśród karateków Dragona startujących w kumite były dwie debiutantki dla których był to pierwszy start w tej konkurencji -  Aleksandra Świątek i Alicja Duszczak. Obu należą się brawa za odwagę, ale to Alicja zdobyła dodatkowo medal wśród orliczek -28kg! Poza nią medale zdobyli dragonowi „wyjadacze”: Stanisław Sowa (srebro młodzików – 38kg), Jakub Ritter (brąz juniorów młodszych -55kg) i starsza siostra Alicji – Maja (brąz żaczek +36kg). Maja do brązu w kumite dodała jeszcze drugi w fuku – go.

Dwie medalistki z Dragona w kata młodziczek: srebrna Nicole i brązowa Marysia.

Autor: GPŚ | DARWEC