nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport DARIA I OLA MISTRZYNIAMI POLSKI!
DARIA I OLA MISTRZYNIAMI POLSKI! Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 12 kwietnia 2016 12:46

Dwie średzkie zawodniczki wywalczyły złote medale rozegranych w niedzielę w Mikołowie XII Mistrzostw Polski w Karate Fudokan. Jedna z nich zwyciężyła w konkurencji kumite, druga w kata drużynowym.

Łączy je szkoła – średzkie LO oraz to, że obie będąc wychowankami średzkiego Dragona,  obecnie trenują w „obcych” barwach. Aleksandra Zgórecka z Orzeszkowa, reprezentantka Kostrzyńskiego Klubu Karate KRUK, wystąpiła w kumite juniorek 57kg. Po drodze do finału przyszło jej stoczyć dwie walki – obie zwycięskie. W finale spotkała się z zawodniczką ze Ścinawy. O zaciętości pojedynku niech świadczy fakt, iż o rezultacie nie zadecydowały punkty, a przewinienia popełnione przez rywalkę Oli. Po kolejnym faulu na naszej zawodniczce sędziowie rywalkę zdyskwalifikowali. Dało to Oli zasłużone zwycięstwo. Drugą średzką zawodniczką na najwyższym stopniu podium została, występująca w barwach Poznańskiego Stowarzyszenia Karate Shotokan, Daria Węcławiak. Wraz z klubowymi koleżankami: Karoliną Dziadurą i Pauliną Grygiel wystąpiły w konkurencji kata drużynowe kobiet. W pierwszym starciu pokonały drużynę Budokan Wrocław 2:1, następnie w półfinale pierwszą drużynę Shodan Zduny 3:0, aby w dramatycznym finale pokonać 2:1 kolejną reprezentację zdunowskiego klubu. Dziewczęta prezentowały kata bassai dai i jion, w finale – zgodnie z wymogami – prezentując także bunkai (czyli interpretację polegającą na wyreżyserowanej walce) do tego drugiego. Wielkiej radości Darii po tryumfie w tej konkurencji nie zmącił nawet nieudany start w kata indywidualnym seniorek tego dnia. Bez sukcesu wystąpił w kata seniorów ojciec Darii – Dariusz Węcławiak, jednak, wobec braku kategorii weteranów, ten 44-letni karateka rywalizował z zawodnikami w większości młodszymi o 20-25 lat. W Mistrzostwach wystąpili z sukcesami także średzcy karatecy z Dragona, ale ich wyniki dotarły do nas już po zamknięciu numeru i podamy je w kolejnym wydaniu. 


Drużyna PSKS z średzkim radnym i sportowcem Dariuszem Węcławiakiem oraz trenerem Piotrem Kowalskim (4dan) – głównym instruktorem PSKS

Autor: GPŚ | DARWEC
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież