Start Artykuły Sport JACEK HAŃCZYK NAGRODZONY!
JACEK HAŃCZYK NAGRODZONY! Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
czwartek, 23 czerwca 2016 13:54

22 czerwca w gabinecie burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego miała miejsce miła uroczystość. Zawodnik Polonii Środa - Jacek Hańczyk został nagrodzony za zdobycie tytułu mistrza Polski w triathlonie.

Jacek Hańczyk to znany, średzki sportowiec. Na co dzień zawodnik sekcji biegowej Polonii, którego pasją od ponad 9 lat jest właśnie triathlon. Doświadczony biegacz i triathlonista 29 maja tego roku wywalczył tytuł Mistrza Polski w triathlonie na dystansie 1/2 Iron Man w kategorii wiekowej 50-54 lata. Prestiżowe zawody z cyklu Enea Tri Tour odbyły się w Sierakowie. Dodajmy, że na dystans 1/2 Iron Man składa się : 1,9 km pływania - 90 km jazdy na rowerze - 21 km biegu. Zawodnikowi Polonii pływanie zajęło 29 minut i 35 sekund, jazda na rowerze 2 godziny 20 minut, zaś na pokonanie półmaratonu potrzebował 1 godziny 41 minut. Warto zaznaczyć, że udany start w Sierakowie przyniósł Jackowi wielki sukces w postaci nowego rekordu życiowego na tym dystansie: 4 godziny, 37 minut! Burmistrz W. Ziętkowski nagrodził drobnym upominkiem średzkiego triathlonistę za ten właśnie wyczyn, w obecności naczelnika oświaty i sportu Andrzeja Chmielewskiego i przedstawicieli Polonii: Wojciecha Stalca i Leszka Wierzbickiego.

Jacek Hańczyk za zdobycie tytułu mistrza Polski w triathlonie odebrał nagrodę z rąk burmistrza.

Autor: GPŚ | Leszek Wierzbicki