nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport ŚREDZIANIN W KANADZIE
ŚREDZIANIN W KANADZIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 28 października 2016 14:39

Kilka dni temu dotarła do biegaczy Polonii ciekawa wiadomość. Autorem informacji jest Jarosław Wiatr - średzianin, który od 1993 mieszka w Kanadzie.

J. Wiatr jest mieszkańcem prawie stutysięcznego Brantford w prowincji Ontario. Na co dzień biznesmen prowadzący własną firmę, a także amator biegania i triathlonu. Oto co napisał w korespondencji: "16 października odbył się Scotia Waterfront Toronto Marathon. Biegami towarzyszącymi były: półmaraton i zawody na 5 km. W całej imprezie brało udział 25 000 biegaczy. Ja startowałem na dystansie 5 km. Na mecie zameldowałem się z wynikiem: 24 min. 9 sek. Dało mi to 277. miejsce na 8 000 uczestników, 208. miejsce wśród mężczyzn i 15. w kat. M 45-49. Moja średnia prędkość to 4:50 min/km. Nie jest to super wynik, ale bieganie traktuje przede wszystkim jako zabawę dla zdrowia. Cały czas trenuję i nie ukrywam, że na wiosnę powinienem być gotowy na przebiegnięcie półmaratonu, choć moją ulubioną dyscypliną jest triathlon. To tyle z mojego skromnego występu, a tak w ogóle to serdecznie dziękuję Wam za koszulkę klubową, którą dostałem będąc latem gościnnie w Środzie! Czułem się w niej ogromnie dumny, że mogłem wśród tylu ludzi i nacji reprezentować naszą kochaną Środę i klub Polonia. Na zakończenie dodam tylko, że 6 listopada zamierzam wystartować w biegu na 10 km w Hamilton w Ontario, oczywiście w Waszej koszulce klubowej. Gorąco pozdrawiam sekcję biegową i cały klub Polonia Środa!". 


Średzianin w Kanadzie - Jarosław Wiatr w koszulce Polonii

Autor: GPŚ | Leszek Wierzbicki
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież