nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport WRÓCIŁY MORSY
WRÓCIŁY MORSY Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 31 października 2016 18:34

Od zakończenia sezonu i ostatniej wspólnej kąpieli średzkich morsów minęło dokładnie 187 dni. W listopadzie Morsy z doliny Moskawy otwierają kolejny sezon zimnych kąpieli.

Ostatnia niedziela października była dla średzkich morsów długo wyczekiwanym dniem. Wszystko za sprawą otwarcia kolejnego sezonu lodowatych kąpieli. Jak wyjaśniają Morsy z doliny Moskawy na swoim profilu społecznościowym - latem nie próżnowaliśmy, ale jednak dla morsów liczy się niska temperatura, a nie upały.

Otwarcie sezonu rozpoczęło od wciągnięcia na maszt znajdujący się nad średzkim jeziorem flagi morsów, która będzie im towarzyszyła przez cały sezon. Wciągnięcia flagi dokonał w jednej osobie mors i burmistrz Wojciech Ziętkowski. Wszystkiemu przyglądały się Morsy z Doliny Moskawy ubrane w nowe klubowe polary, które ufundowała firma Fludra. Po wspólnej rozgrzewce z delegacją Lodzików ze Śremu po raz pierwszy w tym sezonie średzkie morsy weszły do wody. Jak mówią uczestniczy pierwszej w tym sezonie kąpieli - Woda trochę ciepła, bo blisko 9 stopni, ale ponoć zima w tym roku ma być mroźna, więc na wszystko przyjdzie czas.

Kolejna kąpiel średzkich morsów odbędzie się standardowo w niedzielę tj. 6 listopada o godzinie 12:00. Morsy zapraszają wszystkich średzian do udziału w niedzielnych kąpielach licząc, że znajdą się osoby, które dołączą do morsowego grona. 


Otwarcie sezonu morsowego. Fot. Morsy z doliny Moskawy

Autor: GPŚ | MM
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież