Start Artykuły Sport TENIS W „ROLIBUDZIE”
TENIS W „ROLIBUDZIE” Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
wtorek, 16 maja 2017 12:11

W turnieju tenisa stołowego wzięło udział ponad 40 zawodników. Podzielono ich na 4 kategorie: chłopcy do lat 16, mężczyźni w wieku 17-50 lat i powyżej 50 lat oraz kobiety.

W kategorii mężczyzn 17-50 lat zwyciężył Krzysztof Katafiasz ze Środy. Na drugim miejscu sklasyfikowano Andrzeja Głowińskiego z Nekli, a na trzecim – Daniela Welke z Poznania. Wśród chłopców do lat 16 na trzecim miejscu ulokował się Piotr Mąderek ze Środy. Mateusz Przybylski był drugi, a wygrał Miłosz Kukawka (obaj z Rogoźna). Wśród najstarszych zawodników zwyciężył Zdzisław Hejna. Drugie miejsce zajął Henryk Piechnik (obaj z Wrześni), a trzecie – Waldemar Bogdański z Poznania. W kategorii kobiet w turnieju wzięły udział dwie uczestniczki. Zwyciężyła Ewa Orłowska ze Środy. Drugie miejsce przypadło Joannie Dudzie z Pierzchna. Sędziowali Piotr Katafiasz i Łukasz Wachowski. W każdej kategorii trzem zawodnikom na podium wręczono puchary. Zawody organizowali: ZSR, Starostwo Powiatowe i gmina Środa.

Dzięki tym zawodom pamięć o profesorze Szczepańskim jest przekazywana kolejnym pokoleniom sportowców.

Autor: GPŚ | MZH