nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Wywiady TOMASZ URBANOWICZ - TRENER MTB TEAM ŚRODA WLKP.
TOMASZ URBANOWICZ - TRENER MTB TEAM ŚRODA WLKP. Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 20 października 2010 17:28

Wywiad z Tomaszem Urbanowiczem - trenerem średzkiego klubu MTB Team Środa Wielkopolska.

 

M.M.: Od kiedy jest Pan trenerem MTB Team Środa Wlkp. i jak do tego doszło?

T.U.: Witam serdecznie czytelników.Na trenera Klubu MTB Team Środa Wlkp zostałem powołany z dniem 1 września 2010 roku. Na zawodach zwrócił się do mnie z zapytaniem Pan Piotr Główczewski i po owocnych negocjacjach zapadła decyzja o podjęciu się tego zadania.

M.M.: Czy ma Pan jakieś doświadczenie w pracy trenerskiej?

T.U.: Moja historia kolarska jest, krótka, jednakże miałem do czynienia z wieloma  grupami młodzieży, także myślę , że i w tym przypadku współpraca będzie się układała pomyślnie. Nie ukrywam , wręcz powtarzam jak mantrę , to ciężki sport wymagający wiele poświęceń, pracy. Trzeba być zdyscyplinowanym i wymagać od siebie więcej niż by oczekiwali od nas inni – to popłaca.

M.M.: Jak wiadomo jest Pan również czynnym kolarzem. Czy może Pan nam przedstawić swoje osiągnięcia?

T.U.: Do tegorocznych sukcesów przygotowywałem się 3 lata. Taki był mój plan zdobyć Mistrza Wielkopolski w Maratonie i XC . Udało mi sie wypracować taka formę , że praktycznie na każdych zawodach jestem w stanie znaleźć się w 5 najlepszych.

M.M.: Dlaczego w ogóle kolarstwo?

T.U.: Moja przygodę zacząłem , po kilkuletnim okresie jazdy na motocrossie.  Po nieszczęśliwym wypadku doznałem wielu obrażeń. Połamane palce, obojczyk pęknięty kręgosłup. Sugestie rodziny plus lekka nadwaga przekierowały moją pasje w stronę kolarstwa.  Pierwsze starty były z perspektywy czasu śmieszne jednak wtedy zdawały się być szczytem mistrzostwa. Zawsze powtarzam zwycięzcą nie jest ten, który staje na podium tylko ten , który pokonał samego siebie i przełamie kolejną barierę. Dlatego zachęcam wszystkich do uprawiania tego sportu.

M.M.: Jak Pan ocenia poziom zawodników MTB Team Środa Wlkp. po kilku tygodniach pracy?

T.U.: Myślę , że to doskonałe chłopaki. Pełni zacięcia i z tym czymś  co jest niezbędne w sporcie.  Doskonale mi się z nimi trenuje , nie marudzą , że ciężko, sami podkręcają tempo . Widać , że im zależy, a co za tym idzie mobilizują mnie do cięższej pracy. Każdemu z nas zdarzyło się podjechać pod jakąś górkę i zdajemy  sobie sprawę jak jest ciężko . Chłopacy na treningu pokonują  około 1300m przewyższeń dla  zobrazowania  w ciągu dwóch godzin wjeżdżają  rowerem na 433 piętro.

Myślę , że już w przyszłym sezonie zaczną się małe sukcesy na arenie krajowej rywalizacji. Musimy pamiętać , że to sport wymagający wielu miesięcy ciężkiej pracy.

M.M.: Czy wie Pan już wokół kogo będzie Pan budował zespół? Którzy z zawodników są wyróżniającymi się postaciami?

T.U.: Na dzień dzisiejszy dla mnie wszyscy mają równe szanse. Nikogo nie wyróżniam , a ocenę zostawiam sobie po przepracowanej zimie. Zostaną najlepsi i na tej bazie zbudujemy dobrą drużyne.

M.M.: Jakie cele Pan sobie stawia przed sobą i zespołem na najbliższy czas i na najbliższy sezon?

T.U.: Tak jak wspominałem  przygotowania w sezonie zimowym są podstawą do dobrego rozpoczęcia startów w 2011. Musimy rozbudować wytrzymałośc organizmu, wzmocnić mięśnie. Mam nadzięję , że władze , pomogą nam w osiągnięciu tego planu. Co do startów , są one uzależnione od poziomu zawodników i kondycji finansowej klubu. Możemy sobie wiele wyobrazać i planować , ale taka jest prawda , także jeszcze raz ukłon w stronę sponsorów, bo żal by było zniweczyć pracę tak wielu zdolnych chłopaków.

M.M.: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w dalszej pracy.

T.U.: Dziękuje bardzo i trzymajcie kciuki!