nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Wywiady MACIEJ MIELCAREK - ORGANIZATOR IMPREZY SAMI SWOI
MACIEJ MIELCAREK - ORGANIZATOR IMPREZY SAMI SWOI Drukuj Email
Wpisany przez Locco   
wtorek, 14 grudnia 2010 20:51

Wywiad z Maciejem Mielcarkiem zwanym również B-Boyem Mardokiem - organizatorem imprezy Jam Sami Swoi vol. 4,5

 

Z organizatorem imprezy Jam Sami Swoi vol. 4,5 Maciejem Mielcarkiem zwanym również B-Boyem Mardokiem rozmawiał Zbigniew Walczak.

ZW: Jaki jest cel imprezy?

M: Celem imprezy jest propagowanie formy spędzania wolnego czasu. Prezentujemy kulturę HIP-HOPu w dobrym świetle, chcemy pokazać społeczeństwu, że jest to coś dobrego a HIP-HOPowcy nie są złymi ludźmi. Jesteśmy dobrymi ludźmi, którzy pomagają sobie nawzajem. Poza tym na imprezie odbywa się licytacja charytatywna, która pomaga choremu koledze w walce z białaczką.

ZW: Bardzo szczytny gest. Mam do Ciebie kolejne pytanie. Czym różni się dzisiejszy Jam od pozostałych imprez Sami Swoi ?

M: Dzisiejszy Jam jest to mniejsza impreza, chociaż frekwencja dopisała dosyć dobrze. Stwierdziliśmy, że dwa razy w roku nikomu nie zaszkodzi.

ZW: Kolejne pytanie zaadresowane do Ciebie. Ile czasu potrzeba aby zorganizować tego typu imprezę ?

M: Aby zorganizować tego typu imprezę, jeżeli chodzi o załatwienie ludzi, D.J-i, prowadzących, sędziów - kwestia pięciu minut. Gorzej jest z pozyskaniem środków na taka imprezę. Problemem jest tu głównie miejsce oraz rzeczy, które potrzebne są tym osobą. Nocleg oraz wyżywienie.

ZW: Czy podczas organizacji spotkałeś się z jakimiś przeszkodami?

M: Dwa lata temu zaprosiliśmy osoby z Hiszpanii, które miały sędziować podczas imprezy. Z powodów osobistych nie mogły przyjechać. Są to duże straty finansowe związane chociaż by z zarezerwowanymi biletami.

ZW: Powiedz mi, jako główny organizator tej imprezy miałeś, jakieś wsparcie?

M: Nie wiem dokładnie jak brzmi to przysłowie, ale "za każdym wielkim sukcesem stoi kilka małych osób" te osoby są na prawdę wielkie. Mimo że jestem głównym organizatorem mam ze sobą wiele osób, o których nikt nie wie. Pomagają mi załatwić plakaty, ludzi oraz rozreklamować tą imprezę. Pomagają też w trakcie imprezy. Wiem, że mogę zawsze na nich liczyć i to jest dobre. Robią to z własnej woli, z własnej zajawki, bo chcą propagować HIP-HOP i dobra zabawę.

ZW: Mam pytanie odnośnie złego stereotypu jakim jest kojarzenie HIP-HOPowców z chuliganami?

M: Jak mówiłem, my jesteśmy tancerzami, to są ludzie, którzy naprawdę wiedzą, co jest dobre w życiu, każdy tak naprawdę uczy się szacunku do drugiej osoby. Na dzisiejszej imprezie są ludzie niekoniecznie związani z HIP-HOPem, dobrze się dogadujemy i rozumiemy. W społeczeństwie krąży zły stereotyp, ale w każdej grupie społecznej zdarzają się incydenty, np: politycy-jak oni się zachowują? Maja nas reprezentować a zachowują się gorzej od zwykłych ludzi tocząc miedzy sobą wojny.

ZW: Sadze teraz ,że niektórzy zmienią zdanie na wasz temat i spojrzą na to z innej perspektywy. Chciałbym jeszcze zapytać, kiedy odbędzie się kolejna edycja SAMI-SWOI?

M: Impreza odbędzie się 14 maja 2011r. Będzie to edycja ogólnoświatowa, ponieważ SAMI-SWOI doczekali się eliminacji za granicą. 10 Marca el. we Włoszech,  12 Marca el. w Austrii i Szwajcarii  a  26 Marca na Ukrainie. Zwycięzcy tych eliminacji będą brać udział w finałach w Środzie Wlkp. do których dołączy wygrana ekipa z Polski. Chcemy, aby ta piąta edycja była naprawdę wyjątkowa.

ZW: Mam do Ciebie ostatnie pytanie. W jaki sposób można wam?

M: Jedyny sposób, w jakim ludzie mogą nam pomóc, to po prostu przyjść na naszą imprezę. Bez publiczności nie będzie imprezy a im większa publika tym lepsza zabawa.

ZW: Dziękuje za wywiad i życzę pomyślności w przygotowaniach kolejnej edycji.