nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Wywiady BARBARA KUBIAK - PREZES ŚREDZKICH AMAZONEK
BARBARA KUBIAK - PREZES ŚREDZKICH AMAZONEK Drukuj Email
Wpisany przez Marta Mieszczak   
sobota, 19 marca 2011 14:32

Wywiad z Panią Barbara Kubiak. Od 5 lat prezes Średzkiego Stowarzyszenia Amazonek.

 

Nominowana przez Gazetę Średzką do tytułu Człowieka Roku, brała udział w konkursie „Obywatelka Poszukiwana” znalazła się wśród 100 Wielkopolanek, których działalność charytatywna została doceniona. Rozmawia Marta Mieszczak

M.A.M: Większość ludzi nie ma pojęcia o istnieniu „Stowarzyszenia Średzkich Amazonek” proszę powiedzieć jakie główne cele i zadania tego Stowarzyszenia?

B.K: Towarzystwo Średzkich Amazonek przede wszystkim ma za zadanie pomóc kobietom dotkniętym chorobą nowotworową. To jest nasz główny cel: pomoc w rehabilitacji psychicznej i fizycznej, a także propagowanie wiedzy na temat profilaktyki nowotworowej. Chcemy pokazać, że profilaktyka jest bardzo ważna, z tego też tytułu organizujemy „Marsz Różowej Wstążeczki”. Ostatnio zorganizowałyśmy Dzień Barbar, a także Dzień Kobiet. Chcemy pokazać, że nasze towarzystwo nie zajmuje się tylko chorobą, ale bawiąc się chcemy dotrzeć do jak największej ilości kobiet, aby propagować profilaktykę .

M.A.M: Kiedy powstało Stowarzyszenie Średzkich Amazonek i kto był założycielem?

B.K: Stowarzyszenie zostało utworzone 10 sierpnia 1999 roku. Inicjatorem był Dr Nasher natomiast pierwszą przewodnicząca była Pani Wiesława Strugarek.

M.A.M: Ile obecnie osób działa w Stowarzyszeniu?

B.K: Aktualnie stowarzyszenie liczy 25 pań. Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo otwarte na nowe osoby w towarzystwie. Jeśli takie osoby chciałyby z nami współpracować to mogą się rozwijać w różnorodny sposób. Czekamy na nowe pomysły.

M.A.M: Jak można się zapisać do Towarzystwa, czy trzeba spełnić jakieś wymogi dotyczące członkostwa?

B.K: Nasze Towarzystwo spotyka się raz w miesiącu w pierwszą środę miesiąca w Spółdzielni Mieszkaniowej od godziny 17 do 19. Natomiast dyżury prowadzimy w drugą środę miesiąca w przyziemiu Urzędu Miejskiego 15.30 do 17 oraz w czwarty czwartek miesiąca od godziny 10 do 11. Zapraszamy wszystkich serdecznie na spotkania bez względu na wiek, wszystkie panie są mile widziane w naszym Towarzystwie.

M.A.M: Jakie plany na przyszłość ma Stowarzyszenie Średzkich Amazonek?

B.K: Nadal chcemy propagować wiedzę na temat profilaktyki. Jesteśmy również zapraszane do Zespołu Szkół Zawodowych na Dni Kultury jako Amazonki prowadzimy prelekcje na temat zasad profilaktyki, a także rozdajemy ulotki propagujące wiedzę na temat nowotworu. Oczywiście zorganizujemy Marsz Różowej Wstążeczki oraz staramy się brać udział w różnych konkursach dla Amazonek ( zawody kręglarskie w Krotoszynie, zawody pływackie w Lesznie ) Nie ukrywam, że przydałby się ktoś kto wsparłby nas nie tylko finansowo, ale także propagował szerzej naszą działalność.

M.A.M: Dziękujemy za wywiad i życzymy dalszych sukcesów.