nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Wywiady ZESPÓŁ INDIANER - ORGANIZATORZY POLSKIEGO DNIA BLUESA
ZESPÓŁ INDIANER - ORGANIZATORZY POLSKIEGO DNIA BLUESA Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 10 października 2011 10:00

Wywiad z zespołem Indianer, organizatorami Polskiego Dnia Bluesa


To właśnie temu zespołowi, a głównie liderowi Bartkowi Godziewskiemu (Godziu) i Wojtkowi Olkiewiczowi oraz życzliwości i pomocy wielu osób zawdzięczamy imprezę na szeroką skalę, a mianowicie Polski Dzień Bluesa.

Jesteście grupą od 3 lat, tak? Z małą przerwą?
-Tak działamy jako Indianer od ponad 3 lat. Zawiesiliśmy na krótko działalność, gdy odszedł od nas stary basista. Na szczęście znaleźliśmy nowego basistę - Przemka Jagodzińskiego a do zespołu wróciła Anastazja po rocznej przerwie.

Jak wam się razem współpracuje, jako zespół?
-Bardzo dobrze się dogadujemy na próbach, koncertach, ale także po za nimi, bo na co dzień jesteśmy paczką bardzo zgranych przyjaciół. Mam nadzieję, że to widać na scenie.

Skąd ten pomysł na zorganizowanie Polskiego Dnia Bluesa? Kto pomógł ci w realizacji tego pomysłu? Do kogo się udałeś?
-Pomysł na PDB pochodzi od p. Zdzisława Paterczyka menadżera Charyzmy, członka Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego (klub bluesowy w Poznaniu), który organizuje kilka PDB w Wielkopolsce. Ponad pół roku temu zaproponowaliśmy p. Zdzisławowi, że zorganizujemy Święto Bluesa w naszym mieście - zgodził się bez problemu.
Przy realizacji tego pomysłu pomógł nam sztab osób m.in ojciec Wojciecha Olkiewicza - Piotr - który pisał dla nas umowy, Przemek Piechocki, który pomógł uzyskać kilku dodatkowych sponsorów, Kuba Drożak, który zajął się częścią graficzną Polskiego Dnia Bluesa i pomagał nam przy organizacji oraz mój ojciec Michał Godziewski, który wspomagał nas swoim ogromnym doświadczeniem, a także wielu naszych przyjaciół związanych z zespołem, jak i sam zespół.

Kto był głównym organizatorem tego dnia, kto sponsorował?
-Organizatorami byli Bartosz Godziewski i Wojciech Olkiewicz. Sponsorowali: Urząd Miasta oraz prywatni przedsiębiorcy pozyskani przez nas.

Czy zaproszenie Gienka Loski to też twoja inicjatywa? Co zrobiłeś, by to osiągnąć?
-Tak. Koncert Gienka Loski to był mój pomysł. Był to szereg zabiegów, zaczęło się od zwykłego telefonu do menadżera Gienek Loska Band. Zespół oczywiście miał swoje wymagania, ale udało się nam im sprostać.

Wiem, że o tym myślisz, by taki dzień był co roku, a uda się to za rok?
-Myślę, że PDB wpisze się na stałe do kalendarza imprez w naszym mieście.
Polski Dzień Bluesa zawsze związany jest z datą 16 września, bo to data urodzin B.B.Kinga.

Jakie są plany co do waszego zespołu? Działalność, koncerty, coś nowego … ?
-Indianer ma zamiar teraz popracować nad nowym materiałem, aranżami starych utworów. Więcej chcemy pracować na próbach niż na koncertach. Po za tym powoli szykujemy się do wejścia do studia.

Życzymy więc sukcesów w bluesowskim rytmie. Z Bartkiem Godziewskim rozmawiała Małgorzata Frąckowiak