nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Wywiady RAFAŁ RATAJCZAK - PREZES KS POLONIA ŚRODA
RAFAŁ RATAJCZAK - PREZES KS POLONIA ŚRODA Drukuj Email
Wpisany przez MD   
niedziela, 22 stycznia 2012 12:30

Wywiad z Rafałem Ratajczakiem, Prezesem KS Polonia Środa

Panie Prezesie kto poprowadzi Średzką Polonie w rundzie rewanżowej ?
Ostatecznie zarząd klubu zdecydował o pozostawieniu na stanowisku szkoleniowca duetu trenerskiego. Jacek Nowaczyk i Tomasz Bekas pozostają więc na stanowisku. W rundzie jesiennej poprowadzili zespół na 6 spotkaniach, udało im się zdobyć 12 punktów. Uważam to za dobry wynik, choć wspaniale byłoby, gdyby zdobyli 15-18, ale 12 punktów to wystarczające osiągnięcie. Są to właściwi ludzie, na właściwym miejscu.


A jak wygląda sprawa wzmocnień w kadrze ?
Na chwilę obecną nie przewidujemy żadnych transferów, choć możliwe jest, że pozyskamy jednego lub dwóch zawodników bramkostrzelnych.


A czy ktoś odejdzie z zespołu ?
Z podstawowego zespołu nikt nie odchodzi, wszyscy zawodnicy wznowili treningi. Zawodnicy, którzy byli na testach w innych zespołach, czyli Michał Stańczyk oraz Piotr Loba też trenują z resztą zawodników i w rundzie wiosennej będą grać w Polonii. Dwóch zawodników klub wypożyczył do zespołu Kłos Zaniemyśl. Są to: Damian Ludwiczak oraz Jakub Wiśniewski, natomiast Piotr Maleszka musiał zrezygnować z kariery. Jest to spowodowane sprawami zawodowymi, Mateusz Pluciński otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu klubu.


Jakie cele stawia Pan przed zespołem na rundę rewanżowa ?
Oczywiście Polonia od wielu lat jest w "czubie" tabeli począwszy od ligi okręgowej, przez czwarta ligę, a kończąc na obecnej trzeciej lidze. Zamierzamy wygrać ligę oraz wypaść jak najlepiej w Pucharze Polski.

 

Dziękuje i życzę powodzenia

Dziękuje MD

fot. Czesław Koscielski