nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Wywiady ZENON MARTYNIUK - LIDER ZESPOŁU AKCENT
ZENON MARTYNIUK - LIDER ZESPOŁU AKCENT Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 04 lipca 2012 00:09

PL2012_35Z liderem zespołu Akcent – Zenonem Martyniukiem rozmawiał Mariusz Maciejewski

Jak się śpiewało w Środzie?

- Fantastycznie, naprawdę super, wyjątkowy koncert i przede wszystkim świetna publiczność. Bardzo fajne nagłośnienie. Czuliśmy się rewelacyjnie na scenie. Same plusy, same superlatywy. W Środzie Wlkp. jesteśmy po raz drugi i drugi raz jesteśmy zadowoleni.

Czy muzyka Disco-Polo wraca do łask?

- My tego nie odczuliśmy, ale słyszałem taka opinię.  Praktycznie co roku gramy dość sporą ilość koncertów od 100 do 150. Chociażby dzisiaj, przed występem w Środzie, graliśmy we Włocławku a teraz jedziemy na dyskotekę do Józefowa koło Kalisza.

Gdzie Wasi fani mogą Was usłyszeć w najbliższym czasie?

- Jutro gramy na Kaszubach w miejscowości Przodkowo, za tydzień dyskoteka w Warszawie itd. co chwilę w innym miejscu. Koncertujemy w całej Polsce od Sopotu po Jasło, od Białegostoku po Gorzów. Najlepiej śledzić naszą stronę www.

Kiedy wydacie kolejną płytę?

- Trudno powiedzieć. Mamy już gotowych 7 utworów, które krążą już w internecie. Trzeba jeszcze dograć kilka utworów i będzie można wypuścić płytę. Jednak nie śpieszy się nam. Nie mamy podpisanych żadnych kontraktów wiążących.

Czy Wy jako artyści uważacie, że tracicie na Waszych piosenkach krążących po internecie?

- My nigdy nie mieliśmy jakichś wielkich pieniędzy z wydawanych płyt czy kaset. Na tym zazwyczaj zarabiają firmy fonograficzne. My głównie zarabiamy na koncertach. Nam to, że ktoś pobierze naszą piosenkę w internecie i będzie jej słuchał nie przeszkadza.

Dziękuję za rozmowę