nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Wywiady POWIEDZ CO SĄDZISZ O BEZPIECZEŃSTWIE W ŚRODZIE…
POWIEDZ CO SĄDZISZ O BEZPIECZEŃSTWIE W ŚRODZIE… Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 29 listopada 2013 14:09

Każdy kto przyjdzie we wtorek 3 grudnia do Ośrodka Kultury, będzie miał okazję wypowiedzieć się o bezpieczeństwie w powiecie średzkim. Spotkanie daje możliwość zwrócenia uwagi na problemy, o których Policja często nie wie…

Na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu w Środzie i całym powiecie, która odbędzie się 3 grudnia (wtorek) o godz. 12:00 w średzkim Ośrodku Kultury zaprasza komendant powiatowy policji w Środzie – insp. Paweł Wawrzyniak. Swoją obecność na spotkaniu zapowiedzieli: wojewoda wielkopolski, wielkopolski komendant wojewódzki policji oraz przedstawiciele władz samorządowych.

O debacie społecznej z Komendantem Powiatowym Policji w Środzie - insp. Paweł Wawrzyniak rozmawiał Mariusz Maciejewski.

M.M: Skąd pomysł na taka debatę?

P.W: Takie debaty odbywają się we wszystkich wielkopolskich powiatach. Spotkanie w Środzie będzie jednym z ostatnich. Będzie to też pierwsze tego typu spotkanie w naszym mieście i na pewno nie ostatnie. Za rok spotkanie zostanie powtórzone, aby m.in. przekonać się co z postulatów mieszkańców zostało zrealizowane.

M.M: Co jest celem takiego spotkania?

P.W: Debata ma na celu nie tylko poinformować samych mieszkańców o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu średzkiego i roli jaką pełni policja, ale głównie ma na celu poznanie opinii mieszkańców na temat ich odczuć w sprawie bezpieczeństwa – to dla nas sprawa priorytetowa. Spotkanie jest idealną okazją, aby mieszkańcy wskazali jakie widzą zagrożenia oraz jakie mają oczekiwania. Wszystkie sygnały przekazane podczas spotkania będą dla nas ważne.

M.M: Czy nie obawia się Pan, że ludzie będą się wstydzić zabierać głos na forum?

P.W: Doświadczenia z naszych spotkań świadczą, że obywatele chętnie zabierają głos w sprawach dla nich ważnych, dlatego liczymy że spotkanie okaże się owocną dyskusją.