nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Wywiady CHCĄ RODZIĆ W NASZYM SZPITALU
CHCĄ RODZIĆ W NASZYM SZPITALU Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 08:20

W lipcu wzrosła liczba pacjentek, które świadomie wybrały nasz szpital na miejsce narodzin swych dzieci. W stosunku do innych miesięcy był to wzrost o 25%. Dlaczego chcą rodzić u nas? Odpowiedzi na pytanie udzielił nam Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego lek. Adam Kujawa.


Wzrosła liczba urodzin na Oddziale Noworodkowym. Czy to przypadek, czy świadomy wybór kobiet miejsca porodu?

To świadomy wybór. Pacjentki zgłaszają się nawet spoza Powiatu. Nawet z miejscowości odległej o 130km. Dlatego liczba narodzin w lipcu wynosi przeszło 50 dzieci, co daje wzrost o 25%. Już przyglądając się ilości narodzin, mogę stwierdzić, że w bieżącym roku o wiele zwiększy się liczba urodzin niż w zeszłym. Szpitale w niedalekich miejscowościach mają tych pacjentek mniej.

Powodzeniem cieszy się zarówno Oddział Ginekologiczno-Położniczy jak i Oddział Noworodkowy. Dlaczego chcą tu być i tu rodzić? Warunki? Wiem, że jest dobra opieka i ten serdeczny uśmiech dla pacjentek.

Tak warunki są dobre, no może na Noworodkach minusem jest jedna łazienka, ale do tej pory wszyscy dają sobie radę. Naszym obowiązkiem zawodowym, etycznym i psychologicznym jest to, by zapewnić każdemu pacjentowi jak najlepszą opiekę, a serdeczność i komunikatywność wypływa podczas leczenia. Staramy się.

Czyli znośny i w miarę radosny pobyt w szpitalu można zawdzięczać całemu personelowi obu Oddziałów, prawda?

Nie da się ukryć, że w każdym szpitalu ważna jest opieka i tzw. podeście do pacjentów. My staramy się, by naszym pacjentom było u nas jak najlepiej.

Zatem proszę na swe ręce przyjąć gratulacje dla personelu i podziękowania. Dziękuję za rozmowę.

Przekażę personelowi. Dziękuję