nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl DWIE RANNE OSOBY UWIĘZIONE W ROZBITYM AUCIE
DWIE RANNE OSOBY UWIĘZIONE W ROZBITYM AUCIE Email
Wpisany przez eMeS   
niedziela, 03 lutego 2013 23:51

„Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaniemyślu musiała wydobyć dwie ranne – poszkodowane osoby zaklinowane w rozbitym samochodzie osobowym.”

Na szczęście były to tylko ćwiczenia mające na celu przygotowanie druhów OSP do takiej sytuacji oraz nauka wykorzystania dostępnego sprzętu do porozcinania i rozciągnięcia samochodu w taki sposób aby w przyszłości w jak najwłaściwszy sposób pomóc w podobnych zdarzeniach drogowych rannym i wydobyć ich jak najszybciej i w żaden sposób nie zaszkodzić.

W sobotę 2 lutego naczelnik OSP Zaniemyśl zorganizował szkolenie którego założeniem było upozorowanie wypadku samochodowego który stanął w ogniu wraz z zakleszczonymi dwoma osobami. Działania ratowników polegały na ugaszeniu ognia ,wydobyciu poszkodowanych i udzieleniu im pierwszej pomocy. Jak zwykle na zakończenie odbyło się podsumowanie działań ratowniczych, które mimo niesprzyjającej pogody wypadły pozytywnie.

Samochód do ćwiczeń przekazał pan Damian Więcławiak z F.H.U.Dymek –skup złomu ze Środy Wlkp , który uprzątnął miejsce działań strażaków z pozostałości wraku.

Autor: GPŚ | eMeS