nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl POZYTYWNIE „ZAKRĘCENI”
POZYTYWNIE „ZAKRĘCENI” Email
Wpisany przez Karina   
poniedziałek, 04 lutego 2013 19:27

Tym mianem można nazwać młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Łęknie, którzy pod przewodnictwem Alicji Gaweł  - przewodniczącej  Samorządu Uczniowskiego, rozpoczęli zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz pomocy dla Ani Karolewicz z Poznania.

Ania jest niespełna 2-letnią dziewczynką, która urodziła się jako wcześniak z ciężką i nieuleczalną chorobą - dystrofią mięśniową (zanikiem mięśni). Ania  potrzebuje stałej rehabilitacji i opieki logopedycznej. Niezwykle pomocne w tym  są turnusy rehabilitacyjne, jednak są one bardzo kosztowne. Dlatego też uczniowie łęknowskiej Szkoły postanowili pomóc rodzicom małej Ani i włączyli się w akcję zbierania plastikowych nakrętek. Nie ograniczyli się tylko do terenu swojej szkoły - do współpracy zaprosili różne instytucje i firmy z Gminy Zaniemyśl. W odpowiedzi na ich apel w wielu punktach Zaniemyśla pojawiły się charakterystyczne kartony, do których wszyscy zainteresowani  mogą wrzucać nakrętki (nie tylko z butelek po napojach). Kartony pojawiły się m.in. w Urzędzie Gminy, Bibliotece Publicznej, w zaniemyskiej aptece i różnych sklepach. Poza tym wkrótce podobne pojemniki pojawią się w Kórniku i Środzie Wlkp. Na rzecz Ani nakrętki będą zbierali również uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie, gdyż i tam zawitali z akcją uczniowie ZSE w Łęknie. Szukajmy kartonów z napisem „Pomóż Ani” i dorzućmy do nich swoją „cegiełkę”. Liczy się każda nakrętka!!! Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 61 285 70 21.

Godna pochwały postawa i ogromne zaangażowanie młodzieży łamią stereotyp postrzegania współczesnego młodego człowieka, jako osoby nieuprzejmej, egoistyczniej i niepotrafiącej dostrzec potrzeb innych ludzi.

Autor: GPŚ | Karina