nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl TAKI BAL TRUDNO ZAPOMNIEĆ
TAKI BAL TRUDNO ZAPOMNIEĆ Email
Wpisany przez eMeS   
piątek, 22 lutego 2013 09:50

11 lutego w poniedziałkowe popołudnie w Zaniemyślu, dla dzieci z tutejszej „podstawówki” zorganizowano balik karnawałowy pod hasłem przewodnim: „Bal Śmichów – chichów”. Nad imprezą czuwała Arleta Stroiwąs, jedna z wychowawczyń klas biorących udział w zabawie, a były to klasy od 0 do 3. Tak jak większość imprez szkolnych, tak i balik odbywał się na specjalnie przygotowanej w tym dniu świetlicy szkolnej.

Pani Arleta do współpracy przy baliku zaprosiła też „Filharmonię Pomysłów”, zajmującą się organizacją koncertów i zabaw dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych i to był „strzał w dziesiątkę!”. Przemyślane i dostosowane do wieku najmłodszych scenariusze, piosenki, zabawy z fantazją, niesamowite kostiumy i rekwizyty miały za zadanie pobudzić dziecięcą wyobraźnię i tak właśnie się stało. M.in. w spektaklu dzieci przeniosły się do Królestwa Słodyczy, do którego wdarł się Żarłacz Cukierkowy i wykradł zapasy słodkości, a mali zaniemyślanie pod wodzą prowadzących – Bombonierki i Karmelka – musieli wyruszyć na poszukiwania. Podczas tego wieczoru dzieci co chwila wykonywały rozmaite zadania, zbierając „cukier-punkty”. Co prawda, zabawa miała charakter rywalizacji pomiędzy dziewczynkami a chłopcami, ale to współzawodnictwo było tylko symboliczne, bo ostatecznie i tak wszyscy byli zwycięzcami.

W baliku udział wzięło około 200 dzieci zaniemyskiej szkoły i jak co roku najmłodsi zaskoczyli wszystkich pięknymi, kolorowymi strojami – często żmudnie i starannie przygotowanymi wraz z rodzicami. Miłym akcentem było też to, że na tą szczególną okazję nauczycielki także przebrały się i bawiły wraz z dziećmi. Dwugodzinna impreza przeminęła bardzo szybko, pozostawiając w pamięci wszystkich wiele miłych wspomnień z bajkowego i jakże słodkiego wieczoru.

Autor: GPŚ | eMeS