nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl WYŻSZE CENY, LIKWIDACJA SZKOŁY I INNE UCHWAŁY…
WYŻSZE CENY, LIKWIDACJA SZKOŁY I INNE UCHWAŁY… Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 28 lutego 2013 14:29

alt

W miniony poniedziałek, 25 lutego 2013 o godzinie 16:00 odbyło się XXIV posiedzenie Rady Gminy Zaniemyśl. Najważniejsze tematy poruszone na spotkaniu dotyczyły nowego taryfikatora opłat wodno-kanalizacyjnych oraz kwestia szkoły w miejscowości Czarnotki.

Zgodnie z przyjętą uchwałą nowe ceny za wodę  to 2,90zł za m3, odprowadzanie ścieków – 4,10 zł za m3, abonament za wodomierze: o śr. do 20mm – 3zł/m-c, o śr. 21-39mm – 10zł/m-c, o śr. 40mm i większe – 40zł/m-c.

Na posiedzeniu Rady Gminy została podjęta decyzja o zamknięciu Szkoły Podstawowej w Czarnotkach z dniem 31. sierpnia 2013 z powodu wysokich kosztów edukacji w przeliczeniu na jednego ucznia (około 21 tys. zł) wynikających z małej liczby uczęszczających do szkoły dzieci. Uczniowie zamkniętej szkoły z początkiem nowego roku szkolnego będą mogli kontynuować naukę w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zaniemyślu korzystając z bezpłatnego dowozu i opieki świetlicowej.

Do końca lutego br. można składać wnioski o zwrot podatku za paliwo w Urzędzie Gminy w Zaniemyślu – wnioski złożone w terminie późniejszym nie będą rozpatrzone.

Radni przyjęli uchwałę o udzieleniu pożyczki do kwoty 60 tys. zł dla Powiatu Średzkiego na rekonstrukcję nawierzchni drogi powiatowej nr 3736P w miejscowości Śnieciska oraz opracowanie planu budowlano-wykonawczego przebudowy drogi powiatowej na trasie Kórnik-Zaniemyśl nr 2468P.

Nie została przyjęta uchwała w sprawie jednego z aneksów „Porozumienia komunalnego” z 1996r między gminami Brodnica, Śrem i Zaniemyśl, którego efektem byłoby przekształcenie wysypiska w Mateuszewie na tymczasowe składowisko, a wszelkie odpady wywożono by na wysypisko w Witaszyczkach.

Autor: GPŚ | lan