nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl WIOSENNE SZKOLENIA DLA ROLNIKÓW
WIOSENNE SZKOLENIA DLA ROLNIKÓW Email
Wpisany przez eMeS   
piątek, 08 marca 2013 14:59

26 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Zaniemyślu odbyło się spotkanie szkoleniowe dla rolników. Dotyczyło ono ubezpieczeń społecznych oraz zastosowania pożytecznych mikroorganizmów w uprawach rolniczych.

Szkolenie przygotowała Mariola Strauchman z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Z kolei Mirosław Serafinowicz, licencjonowany doradca z firmy ProBiotics, przedstawił rolnikom, jak można uzyskiwać efektywny ekonomicznie, oraz satysfakcjonujący jakościowo i ilościowo plon z upraw rolniczych.

Jak co roku na przełomie lutego i marca Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje szereg tego typu spotkań dla rolników. Na początku lutego przeszło 60 osób zostało przeszkolonych z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy. Natomiast w ubiegłym tygodniu mieszkańcy gminy Zaniemyśl (obręb Winna i Bożydar) mogli zapoznać się z nowym tematem, jakim jest wprowadzenie programu działań, mających na celu ograniczenie odpływu azotu ze źródeł rolniczych dla obszarów szczególnie narażonych (OSN). Odbyły się również dwa spotkania dotyczące przepisów z zakresu zasady wzajemnej zgodności (ang. cross-compliance). A w połowie marca WODR zaprasza na spotkanie na temat tegorocznych dopłat bezpośrednich.

Organizatorami spotkania w GOK-u był KRUS oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Środzie Wlkp.

Autor: GPŚ | eMeS