nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl KARETKA POJAWIŁA SIĘ W SZKOLE
KARETKA POJAWIŁA SIĘ W SZKOLE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 22 marca 2013 10:32

Niemałym zaskoczeniem dla uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zaniemyślu był przyjazd karetki ratownictwa medycznego. A wszystko to dla maluchów, których szkolono w udzielaniu pierwszej pomocy.

13 marca dzieci z klas „0” ZSPiG w Zaniemyślu wzięły udział w specjalnym kursie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Maluchy bardzo aktywnie uczestniczyły w szkoleniu, po części traktując je jako zabawę. Kurs według fachowo dobranego programu i w bardzo obrazowy dla dzieci sposób poprowadził Łukasz Mansfeld. „Kursanci” bardzo szybko przyswajali najważniejsze zasady niesienia pierwszej pomocy, a na zakończenie akcji każdy z uczestników otrzymał „Dyplom Małego Ratownika”.

Ratownictwo medyczne to system, który został powołany do realizacji zadań państwa w celu zapewnieniu pomocy każdej osobie znajdującej się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. A chodzi o stan polegający na nagłym lub przewidywanym w krótkim czasie pojawieniu się objawów pogarszania zdrowia, którego bezpośrednim następstwem może być poważne uszkodzenie funkcji organizmu, uszkodzenie ciała lub utrata życia i wymagający podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych i leczenia.

Inicjatorem kursu w Zaniemyślu był Ośrodek Szkolenia Kierowców „Janusz Bogdański”, zaś szkolenie przeprowadziła firma MED– LUK.

Autor: GPŚ | eMeS