nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl DWA POŻARY W JEDNYM TYGODNIU
DWA POŻARY W JEDNYM TYGODNIU Email
Wpisany przez lan   
piątek, 22 marca 2013 10:35

W minionym tygodniu na terenie gm. Zaniemyśl doszło do dwóch pożarów. Pierwszy pożar miał miejsce we środę, tj. 13 marca późnym popołudniem w Kępie Wielkiej, nieopodal zastawki przy Warcie, gdzie ogniem zajął się domek letniskowy. Akcja gaszenia pożaru i zabezpieczenia terenu trwała kilka godzin.

Do drugiego zdarzenia doszło w piątkowy poranek ok. godz. 8.15 w Zaniemyślu przy ul. Raczyńskiego. Tam ogień strawił kotłownię jednego z budynków. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji druhów z zaniemyskiej OSP pożar nie rozprzestrzenił się poza pomieszczenie, jednak przez kilkadziesiąt minut trzeba było wietrzyć budynek z dymu.

Warto też wspomnieć, że w sobotnie popołudnie w strażnicy OSP w Zaniemyślu odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze zaniemyskiej straży, na którym podsumowano rok 2012. Z zestawień wynika, że w minionym roku do pożarów, zdarzeń drogowych i innych na zgłoszenia w gminie, powiecie i województwie, druhowie z Zaniemyśla wyjeżdżali aż 66 razy. A jednym z najważniejszych wydarzeń dla OSP był niewątpliwie zakup nowego ciężkiego wozu strażackiego współfinansowanego przez gminę Zaniemyśl, Krajowy Systemu Ratowniczo-Gaśniczy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Autor: GPŚ | lan