nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl „KOTOSTROFY CZYLI O KOTACH STROFY”
„KOTOSTROFY CZYLI O KOTACH STROFY” Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
sobota, 13 kwietnia 2013 10:51

Spotkanie z Agnieszką Frączek autorką wierszy dla najmłodszych, które odbyło się w Zespole Szkół w Krzykosach w piątek 12 kwietnia udział wzięły dzieci z klas 3-6. Autorka wraz z  uczniami „bawiła” się słowami szukając błędów często nieświadomie popełnianych, omawiała trudne wyrazy zagadki językowe i niektóre trudne wyrazy.

Podczas spotkania poetka przeczytała dzieciom swoje wierszyki i poprowadziła krótką lekcję na temat języka polskiego. Dzieci miały również okazję do zadawania pytań na nurtujące je problemy językowe.  
Pani Agnieszka z wykształcenia   germanistka i leksykograf,  pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako adiunkt- językoznawca. Wielką frajdę sprawia jej zabawa językiem -zwłaszcza w twórczość dla dzieci. Laureatka Nagrody Edukacji XXI (2008), wyróżniona IBBY- Dziecięcy  Bestseller Roku oraz Nagrodą im .Marii Weryho-Radziwiłłowicz.
Mieszka w Warszawie z mężem, córką Weroniką, elegancką labradorką   Daszeńką i kotkami Zakretką i Kapselkiem- dachowcami z Mazur, które potrafiły urozmaicić życie autorce swoimi psotami i figlami doprowadzając do licznych koto-strof w mieszkaniu. Są przy tym jednak niezrównaną inspiracją poetycką, o czym świadczy nowy zbiór wierszy.
Dla dzieci było to niezwykle zabawne przedpołudnie a spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej, wesołej atmosferze. Na zakończenie Agnieszka Frączek wpisywała uczestnikom spotkania dedykacje do książek jej autorstwa .

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Gminy Krzykosy.

 Autor: GPŚ | eMeS