Start Artykuły Gmina Zaniemyśl XI MIĘDZYNARODOWE CHODY W ZANIEMYŚLU
XI MIĘDZYNARODOWE CHODY W ZANIEMYŚLU Email
Wpisany przez lan
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 18:43

W minioną sobotę w Zaniemyślu odbyły się już po raz jedenasty Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym oraz Mistrzostwa Polski Weteranów. Do Zaniemyśla przyjechali sportowcy z całej Polski oraz przedstawiciele Ekwadoru, Ukrainy i Gruzji. Zawody odbyły się w 5 kategoriach dystansowych: 20km (Seniorzy, Seniorki), 10km (Weterani K i M, Juniorki, Juniorzy, Juniorzy młodsi), 5km (Juniorki młodsze, Młodzicy), 3km (Młodziczki) i 2km (uczniowie SP).

Na dystansie 2km rywalizowali uczniowie szkół: SP Pięczkowo, SP Śnieciska, Starkówiec Piątkowski oraz ZSPiG Zaniemyśl, wśród których najszybsi byli: wśród dziewcząt: Ławniczak Hanna, Orzechowska Karolina i Roszyk Milena, a spośród chłopców: Niedziałek Łukasz, Nowak Kamil i Spychała Kamil. W grupie „Młodziczek” podium zajęły: 1m- Gręziak Emilia (WLKS Iganie Nowe), 2m– Zielińska Kornelia (UKS Orkan Środa), 3m– Kalina Weronika (GUKLA Bratkowice- Korzeniowski.pl). Na dystansie 5km podium zajęli: w kategorii „Młodzików”: 1m– Goławski Robert (WLKS Iganie Nowe), 2m– Wałęsiak Szymon (UKS Orkan Środa), 3m– Bartylak Leszek (UKS Orkan Środa), natomiast w kategorii „Juniorek młodszych” zwyciężyły: 1m– Niedziałek Olga (WLKS Iganie Nowe), 2m– Kalina Natalia(GUKLA Bratkowice- Korzeniowski.pl), 3m– Prus Katarzyna(UKS 12 Kalisz). W kategorii „Weteranów” zwyciężyli: 1– Grinholc Grzegorz (Rumia), 2m– Goławski Janusz (WLKS Iganie Nowe), 3m– Łuniewski Mirosław (UKS Jedynka Reda), natomiast wśród kobiet tej kategorii udział brała tylko Łuniewska Janina (UKS Jedynka Reda). W kategorii „Juniorzy młodsi” zwyciężyli: 1m- Czartoszewski Szymon (WLKS Iganie Nowe), 2m- Oślak Grzegorz (MKS Bolesławia), 3m- Kubas Marek(GUKLA Bratkowice- Korzeniowski.pl). Kategoria „Juniorki”: 1m- Chojecka Marlena (WLKS Iganie Nowe), 2m- Bemowska Joanna(PLKS Gwda Piła), 3m- Bajon Anna(UKS Suchy Las). W grupie „Juniorów” podium zajęli: 1m- Zieliński Szymon(UKS Orkan Środa), 2m- Chojecki Daniel(WLKS Iganie Nowe), 3m- Dmowski Tomasz(WLKS Iganie Nowe). Na dystansie 20km podium zajęli: wśród „Seniorek”: 1m- Buziak Paulina(OTG Sokół Mielec), 2m- Szwarnóg Agnieszka(AZS AWF Kraków), 3m- Dygacz Agnieszka(AZS AWF Katowice); wśród „Seniorów”: 1m- Sudoł Grzegorz(AZS AWF Kraków), 2m- Nowak Łukasz(AZS Poznań), 3m- Augustyn Rafał (OTG Mielec). Całość imprezy komentował Ignacy Krzewiński, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Danuta Sierpowska-Noszczyńska (Sędzia główny zawodów), Wiesław Sierpowski, Waldemar Mroczyński, Bogusław Nowacki, Ewa Gołębowska, Janusz Grzelak, Henryk Balewski, Józef Knut, Jerzy Pater, Łukasz Makulec i Henryk Bajiński. Kierownikiem zawodów był Hieronim Mazurkiewicz, jego zastępcą natomiast Marek Zaworski, natomiast delegatem techniczny PZLA był Przemysław Otomański.

obok zwyciężczyń z grupy seniorek stoją od lewej: Bogdan Szwanke (zastępca wójta gm Zaniemyśl), Wojciech Ziętkowski (burmistrz miasta Środa Wlkp.), Krzysztof Urbas (wójt) i jeden z sędziów. Więcej zdjęć na naszym koncie FB (www.facebook.com/GlosPowiatuSredzkiego). Zapraszamy do polubienia naszego profilu.

Autor: GPŚ | lan