nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl LEKCJA INNA NIŻ ZWYKLE, CZYLI GRY I ZABAWY PO NIEMIECKU
LEKCJA INNA NIŻ ZWYKLE, CZYLI GRY I ZABAWY PO NIEMIECKU Email
Wpisany przez lan   
poniedziałek, 24 czerwca 2013 15:59

16 czerwca w ramach Deutsch-Wagen-Tour – ogólnopolskiej akcji promującej język niemiecki, do Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu przyjechał specjalny samochód „do nauki języka”. Uczniowie klas pierwszych oraz szóstych uczący się języka niemieckiego wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Justynę Wichłacz, lektorkę Deutsch-Wagen-Tour z rejonu „Poznań”

Dzieci przekonały się, iż nauka języka obcego wcale nie musi być nudna, czego dowodem było zaangażowanie uczniów na zajęciach. Specjalnie na wizytę przedstawicieli Deutsch-Wagen-Tour, młodzi ludzie z klas szóstych przygotowali wcześniej krótkie filmiki po niemiecku, natomiast „pierwszaki” zrobiły plakaty (do obejrzenia w galerii na portalu facebook.com).

Nietypowe zajęcia odbyły się dzięki Marcie Piechockiej, nauczycielce języka niemieckiego w SP w Zaniemyślu, która za zgodą dyrekcji zorganizowała spotkanie.

Deutsch-Wagen-Tour to ogólnopolska akcja promująca język niemiecki. W kampanii bierze udział pięć oznakowanych samochodów z lektorami oraz różnymi materiałami, które docierają w różne regiony Polski. Program organizowany jest przy współpracy z Instytutem Goethego oraz firmą Volkswagen. Patronem honorowym programu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zobacz całą galerię TUTAJ 

Autor: GPŚ | lan