nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl FESTYN, FESTYN, FESTYN…
FESTYN, FESTYN, FESTYN… Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 24 czerwca 2013 16:04

Już od wczesnego sobotniego poranka 22 czerwca na placu zabaw w Czarnym Piątkowie było gwarno bo trwały przygotowania do Festynu Sołeckiego zorganizowanego przez Radę Sołecką wraz z p. sołtys Anną Kicińską.

Już o godz. 10.00 wyruszył dziecięcy rajd rowerowy, w którym dzielnie brała też udział pani sołtys, a pierwsze miejsce zajęła Angelika Ratajczak, drugie Kamil Janasik i trzecie Mateusz Janiszewski  - zaraz po nim odbywały się gry i zabawy dla dzieci. Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaczęło się o godzinie 16.00 powitaniem wszystkich przybyłych gości i mieszkańców przez prowadzącego całą imprezę Michała Matelskiego. Kilka miłych słów i życzenia udanej zabawy przekazał także przybyły na festyn Burmistrz Wojciech Ziętkowski. W części artystycznej wystąpili: Agata Budzyńska i Wiktoria Grala, „Ośrodek Wspomagania Dzieci i Rodzin” z Kołaczkowa, zespół „LUTNIA” z Gminnego Ośrodka Kultury Zaniemyśl, Dzieci ze Środy Wlkp. Z instruktorką p. Bogusią Błoszyk. W trakcie zabawy odbył się też Słodki Konkurs na Najlepszą Babkę , w którym brały udział mieszkanki sołectwa a wytypowanie zwyciężczyni było bardzo trudne bo wszystkie wypieki były smaczne i niepowtarzalne a nagrodę za najlepszą ufundowała Urszula Stodolniak-Graczyk z firmy Tupperware.  . Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci był też przyjazd wozu bojowego OSP Białe Piątkowo , każdy mógł też postrzelać z wiatrówki i wykazać się jako artysta w śpiewie lub tańcu. Oprawę muzyczną i nagłośnienie imprezy oraz późniejszą zabawę taneczną zapewnił zespół „MATELBAND”  a sponsorami bez których impreza nie byłą by tak atrakcyjna byli: Paweł Wojciechowski, Marek Górzyński, Biuro Obsługi Burmistrza, Lider Zielonej Wielkopolski, Firma „GEO SYSTEM” p. Grzegorza Bednarza i Sklep Winna Góra „Gruszczyński”. Podziękowania należą się też sołtysowi Stanisławowi Janasikowi z Miąskowa za udostępnienie sceny- platformy.
. Wbrew niezbyt optymistycznym prognozom pogodowym aura wyjątkowo na ten dzień dopisała a wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Jak zwykle patronat medialny nad festynem zapewnił Głos Powiatu Średzkiego.

Zobacz więcej zdjęć TUTAJ 

 

Autor: GPŚ | eMeS