nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl WIZYTA ANI KAROLEWICZ
WIZYTA ANI KAROLEWICZ Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 29 października 2013 12:20

W lutym tego roku rozpoczęła się akcja „Nakręć się” mającą na celu zebranie jak największej ilości nakrętek dla Ani. Ze szkolnej zbiórki zrobiła się akcja, w którą zaangażowało się wiele instytucji i firm. W efekcie nakrętki zbierane były w prawie 20 miejscach.

Do współpracy zaproszono Zespół Szkół w Nochowie, w którym poszczególne klasy rywalizowały miedzy sobą. Na koniec czerwca zebrano prawie 650 kg nakrętek. Na tym nie koniec akcji, gdyż przez całe wakacje można było dostarczać nakrętki m.in. do Apteki Magdalenka czy Biblioteki Publicznej w Zaniemyślu. To zaowocowało kolejnymi dużymi worami pełnymi nakrętek.

Do minionej środy Anię znaliśmy tylko ze zdjęć, którymi oklejone były „zbiórkowe” kartony. Zmieniło się to 23 października. Tego dnia Ania z mamą przyjechały do szkoły.

Pani Natalia – mama Ani – gorąco podziękowała za wszystkie zebrane nakrętki, opowiedziała o codziennym życiu córki, o jej rehabilitacji i ogromnych postępach, jakie te zabiegi dają. Wyjaśniła, na jakich zasadach odbywa się zbiórka nakrętek, oraz jak bardzo pieniądze uzyskane z ich sprzedaży są pomocne w rehabilitacji Ani. Powiedzieć wystarczy, że jeden turnus rehabilitacyjny to koszt ok. 5 tysięcy zł, a Ania musi być rehabilitowana cały czas.

Na zakończenie spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Po spotkaniu pani Natalia zapakowała do swojego samochodu (tyle ile się dało) nakrętki, które jeszcze czekały na zabranie.

Autor: GPŚ | K. Józefiak