nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl ZAGRALI DLA KAROLINKI
ZAGRALI DLA KAROLINKI Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 24 czerwca 2014 18:25

W środę (18 czerwca) Ochotnicza Straż Pożarna z Zaniemyśla zorganizowała charytatywny festyn rodzinny, którego celem było zebranie środków na leczenie małej Karolinki. Dziewczynka ma 4 lata i wykryto u niej guza klatki piersiowej i jamy brzusznej. Bliskich dziecka nie stać na pokrycie wszystkich kosztów leczenia, dlatego zaniemyscy strażacy chcą pomóc.

Charytatywny festyn dla Karolinki odbył się na terenie Amfiteatru w Zaniemyślu. Już od godz. 14.00 na plac przybywało coraz więcej dzieci ze swoimi rodzinami. Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele niespodzianek. Był dmuchany zamek, trampolina, zjeżdżalnia. Każdy chętny mógł też przejechać się konną bryczką czy kucykiem. Ważnym punktem imprezy były również pokazy ratownictwa medycznego, a także pokaz odbicia samochodu z rąk porywaczy z pomocą specjalnej grupy antyterrorystycznej z wyszkolonym do tego typu akcji psem. Odważni mogli wejść na mechaniczną drabinę strażacką i wypróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówki.

Były także występy taneczne dziewczyn, do których przyłączały się inne dzieci oraz koncerty wokalne w wykonaniu starszych koleżanek. Natomiast wieczorem został zorganizowany koncert charytatywny, na którym zagrali: Next, Terpi&Magra, Two Boys, Jurad, Sławomir Człapa oraz Fenix. Imprezę poprowadził DJ MAXX. Podczas całej zabawy sprzedawane były cegiełki w postaci singla, na którym zaśpiewali wszyscy artyści występujący podczas koncertu.

Podczas całego festynu zebrano dokładnie 10 714, 14 zł. Cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie i operację 4-latki.

Podziękowanie

Ochotnicza Straż Pożarna w Zaniemyślu pragnie podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom za zrozumienie, pomoc, okazane serce, bezinteresowne wsparcie oraz pomocną dłoń w czasie organizacji festynu charytatywnego na leczenie Karolinki Maciejewskiej. – Dziękujemy za to, że nie pozostajemy sami w trudnych chwilach i zawsze możemy liczyć na pomoc ludzi, dla których nie jest obojętny los drugiego człowieka, w szczególności bezbronnego dziecka – informuje Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaniemyślu. – Wszystkim, którzy pomogli i wsparli z całego serca dziękujemy – dodają.

Autor: GPŚ | zan