nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl BITWY MORSKIE WYPALIŁY
BITWY MORSKIE WYPALIŁY Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 31 lipca 2014 08:37

W minioną sobotę, 26. lipca, odbyła się najbardziej rozpoznawalna impreza dla Gminy Zaniemyśl. Zaniemyskie Bitwy Morskie doczekały się już 36. odsłony.

Impreza rozpoczęła się wczesnym rankiem od zawodów wędkarskich, w których zawodnicy złowili ponad 88 kg ryb, a najlepszy połów uzyskał Daniel Skibiński z Zaniemyśla – 4,325 kg. Następnie o godzinie 9:00 odbyły się zawody piłkarskie Turniej Piłkarski Mediów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W zawodach wzięło udział 18 drużyn. Wyniki: 1. miejsce zajęła drużyna - Nivea Poznań, 2. miejsce - Geoaktiv Krościenko, 3. miejsce przypadło - Marion Łękno, a na 4. miejscu uplasował się zespół - Ima Środa Wlkp.

O godzinie 15:00 zamknięto teren plaży i amfiteatru. Impreza przy amfiteatrze rozpoczęła się od programu dla dzieci, który prowadził Złoty Pirat – Leszek Złotowski z trzema urodziwymi piratkami. Około godziny 16:40 rozpoczęły się prezentacje wokalno-taneczne sekcji działających w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Zaniemyślu: grupa baletowa prowadzona przez Agnieszkę Pieczyńską, następnie wystąpiły wokalistki z ,,Studia Piosenki 5 linia” prowadzonego przez Violę Kaźmierczak oraz trzecią sekcją, która zaprezentowała swoje umiejętności taneczne była grupa tańca hip hop dance prowadzonego przez Martę Hołderną, trzeba zaznaczyć że dziewczyny tańczą zaledwie od pół roku.

Od godziny 17:00 rozpoczął się ciąg koncertowy zespołów: Stoned Veins, Masters, Wojciech Gąssowski oraz gwiazda wieczoru – zespół Piersi. Wywiady z gwiazdami Bitew znajdziecie na stronie 13, 14 i 15. Piotr Jasionowski z zespołu Masters zgromadził podczas swojego występu liczną publiczność ciesząc się sporym posłuchem wśród tych młodszych, jak również i starszych słuchaczy. Podczas występu Wojciecha Gąssowskiego pogoda w Zaniemyślu sprawiła małego psikusa, jednak przy tak ciepłej temperaturze publiczność bawiła się znakomicie. Chowając się pod drzewami, parasolami i pawilonami każdy chciał pozostać w pobliżu sceny słuchając ponadczasowych utworów W. Gąssowskiego i oczekując na gwiazdę wieczoru, która właśnie z uwagi na zmianę pogody opóźniła nieznacznie swój przyjazd pod amfiteatr. Występ Piersi przyniósł fanom wiele rozrywki, nie tylko muzycznej, ale również humorystycznej poprzez liczne komiczne frazesy Adama Asanova głównie względem Marka „Małego” Kryjom. Po koncercie członkowie zespołu rozdawali autografy licznie zgromadzonej publiczności. Występ gwiazdy zwieńczył wspaniały pokaz pirotechniczny firmy Veko-Art., nagrodzony oklaskami widzów zebranych na plaży. Po fajerwerkach na scenie pojawił się zespół Stratus, który przygrywał tanecznie publiczności do późnych godzin nocnych.

fot. Złoty Pirat zabawia najmłodszych. fot. Artur Śniedziewski

fot. Wręczenie pucharów za udział w zawodach wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Zaniemyśl Krzystofa Urbasa. fot. Artur Śniedziewski

fot. Tłumy na koncercie zespołu Masters. fot. Artur Śniedziewski

fot. Dyrektor GOK A. Nowak ze Złotym Piratem zapraszali na pokaz sztucznych ogni. fot. Artur Śniedziewski

Zapraszamy do obejrzenia obfitej fotogalerii z imprezy TUTAJ.

Autor: GPŚ | lan