nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Zaniemyśl MOTORÓWKĄ NA WYSPĘ
MOTORÓWKĄ NA WYSPĘ Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
sobota, 13 maja 2017 10:47

Radni powiatowi uchwalili przepisy zakazujące używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na zbiornikach wodnych powiatu średzkiego. Wprowadzone prawo obejmuje jezioro w Środzie oraz cztery jeziora leżące na terenie gminy Zaniemyśl: Jezioro Raczyńskie, jezioro Łękno, jezioro Jeziory Wielkie oraz jezioro Jeziory Małe.

Zakaz nie dotyczy jednak jednostek Państwowej Straży Rybackiej, Społecznej Straży Rybackiej, użytkowników rybackich, służb ochrony środowiska, wodnych służb ratowniczych, a także jednostek, których użycie jest konieczne do celów bezpieczeństwa publicznego oraz do utrzymania i eksploatacji zbiorników wodnych. Ograniczenia nie dotyczą też praktycznych zajęć szkoleniowych.

W dniach od 1 maja do 30 września każdego roku w godzinach od 12:00 do 18:00 część upoważnionych podmiotów będzie mogła korzystać ze spalinowych jednostek pływających w odległości co najmniej 50 m od brzegu jeziora. Władze powiatu zezwoliły gminie Środa na korzystanie ze „spalinówek” na jeziorze w Środzie, a Powiatowe Centrum Rozwoju ma możliwość korzystania z dwóch tego typu jednostek na Jeziorze Raczyńskim. Ma to związek z działaniami prowadzonym przez Centrum Turystyczno-Rekreacyjne „Wyspa Edwarda”.

Władze powiatu średzkiego wierzą, że wprowadzone przez nich ograniczenia w korzystaniu z jednostek pływających o napędzie spalinowym przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego i rozwoju poziomu turystyki w naszym regionie.


Autor: GPŚ | MZH