nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Kościoły Kaplica Szpitalna
Kaplica Szpitalna Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz   
piątek, 06 lutego 2009 22:39
Spis treści
Kaplica Szpitalna
Duszpasterstwo Chorych
Wszystkie strony

Kaplica Szpitalna

 

W trakcie pobytu w szpitalu masz prawo do realizacji praktyk religijnych, przyjmowania duchownego twojego wyznania. Pamiętaj, by praktyki religijne nie były uciążliwe dla innych pacjentów. Takie prawo daje każdemu pacjentowi ustawodawstwo polskie.

 

Dobrze o tym pamiętać i z tego prawa korzystać w sytuacji pobytu w szpitalu.

Jaka jest praktyka opieki duszpasterskiej w szpitalu w Środzie Wlkp.? Szpital zatrudnia kapłana katolickiego posługującego w parafii kolegiackiej w Środzie Wlkp.

 

Każdego dnia od poniedziałku do piątku między godz. 6.oo - 6.45, a w niedziele między 6.30 - 7.15 kapłan dokonuje obchodu duszpasterskiego udzielając tym, którzy tego pragną sakramentów świętych w szczególności: Namaszczenia Chorych, Komunii Świętej, Spowiedzi Świętej. Zawsze jest możliwość umówienia się na rozmowę w innej porze dnia. W nagłych przypadkach kapłan przyjeżdża do szpitala o każdej porze doby. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w niedzielę o godz.7.15 sprawowana jest Msza Święta w kaplicy szpitalnej, z której mogą korzystać pacjenci szpitala, personel, a także osoby z zewnątrz.

 

 

 

 

źródło:http://www.srodakolegiata.archpoznan.org.pl