nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Kościoły LICEALIŚCI W SENACIE RP
LICEALIŚCI W SENACIE RP Drukuj Email
Wpisany przez Darek   
piątek, 24 czerwca 2011 09:21

10 czerwca 2011  roku uczniowie średzkiego Liceum Ogólnokształcącego biorący udział w projekcie Senatu RP „Społeczeństwo demokratyczne” udali się do Warszawy. Była to druga wizyta, pierwsza miała miejsce w lutym tego roku. Głównym celem wyjazdu była debata w Senacie dotycząca funkcjonowania Polonii oraz pomoc, jakiej udziela jej państwo polskie. Debacie przewodniczył wicemarszałek, senator Marek Ziółkowski.

Po dyskusji plenarnej ogłoszono wyniki całego projektu. Praca nad jego realizacją trwała cały rok. Uczniowie musieli między innymi przygotować reportaż o polityce lokalnej samorządów, przedstawić scenkę kabaretową. Liceum Ogólnokształcące ze Środy zajęło II miejsce otrzymując w nagrodę kamerę cyfrową.

W spotkaniu w Senacie wzięli również udział dyrektorzy 5 liceów, które zakwalifikowały się do finału, a więc II, IV i IX LO w Poznaniu, LO we Wrześni i oczywiście p. Dyrektor LO w Środzie – Emilia Ostrowska.

Dzięki Starostwu Powiatowemu w Środzie Wlkp. wyjazd do Warszawy był bezpłatny i dlatego oprócz uczniów biorących udział w projekcie, ich opiekuna – Sławomira Brambora, do stolicy mogli się udać wyróżniający się uczniowie z opiekunem, p. Mariolą Litką. Zwiedzili muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki ”Kopernik”, Łazienki oaz Powiązki.

Liceum zakwalifikowało się również do kolejnego projektu unijnego pod nazwą „Jestem przedsiębiorczy – kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży z wykorzystaniem innowacyjnych metod i narzędzi”. Jest on realizowany w ramach „Priorytetu IX – Rozwój wykształcenie i kompetencji w regionach”, a jego uczestnicy to szkoły ponadgimnazjalne zakwalifikowane do udziału w projekcie z terenu Wielkopolski.

Każdy projekt niesie ze sobą określone korzyści dla uczniów, nauczycieli i szkoły.

Również ten, którego realizacja ozpocznie się w roku szkolnym 2011/2012 przyniesie uczniom nowe możliwości rozwoju poprzez udział w warsztatach, seminariach i szkoleniach. Narzędzia dydaktyczne – produkty projektu, szkoły otrzymają do bezpłatnego użytkowania wraz z 12  miesięcznym serwisem, a komputery przenośne użytkowane przez nauczycieli w trakcie projektu zostaną po zakończeniu jego II etapu przekazane na własność szkoły. Koordynatorem projektu z ramienia LO w Środzie jest nauczyciel podstaw przedsiębiorczości – Krzysztof Pyrzyk.

Autor: Ewa.S 
 

Komentowanie zablokowane.

LOGOWANIE


Październik 2014
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

prepaid phone cards - trądzik androgenny - warszawa pozycjonowanie - STS - tanie noclegi karwia - international calling card - prepaid phone cards - noclegi w Darłówku - rezerwacja hoteli - Meble Biurowe